VÁNOČNÍ STEZKA „ZÁŘIVÁ NOC“

Vydejte se s mladými ovečkami Any a Tobym na pátrání po zachránci jejich stáda. Cestou o něm uslyšíte různá proroctví. To slovo zní tak tajemně… Na vánoční stezce se dozvíte, co proroctví znamená a co se tedy o zachránci říká. A proč Any a Toby nebudou jedné noci moct spát?

Stezka pro děti i dospělé bude připravena od 18. 12. do 25. 12. mezi Radouňovou 1 a skanzenem Řepora. Na každém zastavení vás čeká kousek příběhu a otázka s třemi možnostmi odpovědi. Správné odpovědi dají dohromady tajenku. A kdo rád tvoří, toho čeká i jeden kreslící a jeden vyráběcí úkol. Stezku lze projít i s kočárkem.

První den stezky – v sobotu 18. 12. – nabízíme možnost si stezku společně projít s dětmi a učiteli ze Školy Celým srdcem. Procházka bude obohacena autorským čtením, koledami a lampionovým průvodem. Budeme mít připravené pracovní listy, kam si bude moct tajenku luštit každý sám. Začínáme ve 14h u Školy Celým srdcem na Radouňově 1. S sebou tužku, lampiony, teplé oblečení a termosku s čajem.

V dalších dnech si stezku můžete projít samostatně. O pracovní list můžete požádat vyplněním formuláře níže. Najdete v něm políčka pro tajenku, návod k vyráběcímu úkolu a „tradiční“ příběh Vánoc, který si můžete s dětmi přečíst před stezkou.

Jak se k nám dostanete:


z Luk/Nemocnice Motol/Vypichu: busem 174 na zastávku Ve Výrech, odkud je to k nám už jen kousek (případně z Řeporyjského náměstí to taky není daleko)


ze Smíchovského nádraží: vlakem na Nádraží Řeporyje a pak je to k začátku stezky pěšky asi 600m

autem: zaparkovat můžete pod zastávkou Ve Výrech


Chcete se přijít podívat do školy?


PDF BALÍČKY

Skrze pdf balíčky můžete nahlédnout do naší tvorby pro děti. Balíčky nabízíme zdarma. Bude-li se vám náš balíček líbit a využijete ho, budeme rádi, když přispějete pár drobnými na Školu Celým srdcem. 🙂 Možnost nás podpořit najdete na stránce Kontakt.

Balíček získáte kliknutím na obrázek.

Kliknutím na obrázek se vám otevře prezentace.

Balíček získáte kliknutím na obrázek.

Máte-li o balíček zájem, napište nám e-mailem.

Proběhlé akce pro zájemce:

12/9

Začínáme!

Brdy, cca 8 km

Končí prázdniny a začíná nový školní rok. Každý začátek je tak trochu cesta do neznáma. Začátky, konce a cesty mezi nimi budou i tématem našeho prvního výletu.


Předchozí akce:

10/10

Podzimní paleta – umění v přírodě

Dalejské údolí, cca 4 km

Pojďte se projít barevnou krajinou a společně v ní objevovat i tvořit umělecká díla.


Předchozí výlety:

14/11 ON-LINE

Náklaďák plný zvířat

na Zoomu 10-11, 15.30-16.30

Štěpánka našla náklaďák plný zvířat. Kdoví, proč ho tam pašeráci nechali… My teď můžeme zvířatům pomoct vrátit se domů. Postupně navštívíme různá prostředí a zjistíme, kam které zvíře patří. Navíc se dozvíme spoustu zajímavostí a zahrajeme si i schovku. Připojte se. 🙂

Předchozí výlety:

12/12

Vánočně kolem světa

on-line & Stromovka

Seznámíme se s tím, jak se slaví Vánoce v cizích zemích a leccos si sami vyzkoušíme. Přidejte se k nám!

Předchozí výlety:

9/1

Kdo kráčí Prahou?

centrum Prahy

Český lev nás provede po známých místech v centru Prahy a nakonec se dozvíme i to, proč máme lva ve státním znaku.

Procházku od Nového světa po Staroměstské náměstí nabízíme rodinám v podobě pdf balíčku s mapkou, příběhem a aktivitami po cestě. Stačí vytisknout a vyrazit.

Předchozí výlety:

13/2

Kolik měří příroda?

Prokopské údolí

Víte, jak jednoduše odhadnout vzdálenost? Kolik lidí je potřeba na obejmutí největšího stromů v Prokopáku? Zjistěte to s námi 🙂 Kromě toho nás čekají logické hádanky a taky něco vytvoříme a postavíme.

Předchozí výlety:

27/3

Řek’ Mojžíš jednou lidu svému

on-line

Izraelci jsou připraveni k odchodu z Egypta, ale čeká se na Mojžíše. Ten zapomněl píseň k uspání hada, kterého nechal hlídat svoji hůl. Bez hole nemůže odejít. Je potřeba se vrátit do historie…

Postupně jsme sbírali noty k písničce a dozvídali se různé zajímavosti – třeba jak se vyrábí cihly nebo čím jsou nebezpečné mouchy.

Předchozí výlety:

27/3-5/4

Velikonoční stezka

Praha-Řeporyje

Víte, jak vypadala slavná Poslední večeře?

Byla to tradiční židovská slavnost a každý pokrm měl svůj hluboký význam. Připravili jsme pro vás stezku v přírodě, která vám Poslední večeří přiblíží krok za krokem. Na každém zastavení čeká děti tvořivý a pátrací úkol.

Předchozí výlety:

24/4

Den otevřených dveří

Radouňova 1

Děti i dospělé čekal program plný poznání a dobré nálady. Dozvěděli se, co znamená „celým srdcem“, jak se bude ve škole učit angličtina a jak bude každé dítě pracovat s vlastním plánem učení.

thin